کارتون و انیمیشن

بررسی و معرفی انیمیشن لوکا Luca 2021

بررسی و معرفی انیمیشن لوکا Luca 2021

پیکسار بار دیگر خلاقیت خود را با انیمیشن زیبای Luca به رخ جهانیان کشید؛ لوکا هم دقیقا مانند اولین ها ( نسخه های اول چندگانه ها ) یک اثر خوش ساخت و جذاب از آب در آمد. با ما در معرفی این انیمیشن خلاق همراه باشید.

لوکا دارای موارد متنوع و جالبی بود که با دست در دست هم دادن این گزینه ها در نهایت این اثر هم به یکی از آثار خاص سینما و جهان تبدیل شد، در ادامه به مروری مختصر درباره این موضوع می‌پردازیم.

طراحی بصری و زیبا

یکی از ویژگی های بسیار مهم Luca طراحی خاص و فوق العاده زیبای انیمیشن است به طوری که مخاطب بار ها غرق در جلوه های بصری کارتون می‌شود

خلاقیت

یکی از موضوعاتی که همیشه در مبحث آثار تخیلی یا افسانه‌ای وجود دارد، نوع به تصویر کشیدن افسانه است به طوری که سازنده یا می‌تواند از پتانسیل های داستانی به خوبی استفاده کند یا نه! و اینکه می‌تواند اتمسفر مورد نیاز را برای آن فراهم آورد؟ پاسخ هر دو سوال برای اثر خلاقانه‌‌ی پیسکار بله است؛ گروه سازنده به خوبی توانسته یک دنیای زیر دریایی خلق بکند و زندگی هیولا های دریایی را متناسب با سبک داستان جلوه کند

مورد بعدی، سرگرم کردن مخاطب در سکانس هایی است که به تنهایی بین شخصیت های داستان، لوکا و آلبرتو روایت می‌شود که این بخش ها قابل توجه و تحسین بوده و تا حدودی این مهارت خلاقانه اما کوتاه، ما را به یاد دوقولو های سینمایی مانند تام و جری یا لورل و هاردی می‌اندازد که تا ساعت ها دو نفری ما را غرق در تماشا می‌کردند.

پایان بندی ضعیف

لوکا در عین حال که مخاطب را در طول فیلم سرگرم می‌کند و با این روایت عالی در طول داستان، به مخاطب این فرض و انتظار را تلقین می‌کند که قرار است به همین شیوه با یک اتفاق پایانی مهم روبه‌رو شود، ولی به همان اندازه که اتقافات طول داستان بامزه هستند به همان مقدار هم این انتظارات تلخ رقم می‌خورد و بخش پایانی داستان در آن واحد و به زبان عامیانه یکهو جمع می‌شود، به همین سادگی!

تریلر

بنده به شخصه مخالف چنین تریلر هایی مانند تریلر لوکا هستم چرا که در آن بسیاری محتوا گنجانده شده است و دیزنی برای معرفی این اثر، بنظر در این مورد دست و پای زیادی زده است، تریلر بیشتر باید حس مرموزی و مبهم بودن داستان را القا بکند تا اینکه بسیاری از سکانس های اثر را لو بدهد و این تریلر برای اثر شرکت جهانی پیکسار نامناسب بوده و در این مورد بیشتر شبیه به شرکت های سازنده کوچک عمل کرده‌اند که تلاش زیادی برای معرفی و فهماندن اینکه اثر خوبی دارند می‌کنند.

اگر به دنبال چند انیمیشن سال هستید مطمئنا لوکا هم جزء آن دسته است.

نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقاله و انیمیشن لوکا، با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *